Hidrogénperoxid
Megvan az influenzára a jó hagyományos, természetes módszer, mint a fokhagyma, bor, gyógyteák és a videóban ajánlott ezüstkolloidon www.youtube.com/watch kívül egy roppant hatásos és nagyon olcsó szerre hívnám fel a figyelmet, melyről a Magyar Világ című hetilapban Kovács József metafizikai pszichoterapeuta, nem konvencionális gyógyító ( Elérhetősége: 70/3275753. könyvrendelés is.) sorozatban írt ( Az olvasott utolsó két cikk: 2009.okt.29 és nov. 5,) mely szerint a hidrogénperoxid az a szer, mellyel csaknem minden betegség esetében sikerrel alkalmazható és nem minősül gyógyszernek, ráadásul minimum 200 éves kutatás áll mögötte, de sajnálatos módon az orvosok zöme, természetesen nem véletlenül nem jut hozzá a kutatások eredményeihez, hiszen ezen kutatási eredmények nagy része csak egy kis zárt körben terjesztett szaklapokban kerül nyilvánosságra. Dr. Malahov, Dr. W. Duglas, Dr. Neumivákin professzor nyomán a hidrogénperoxid, mint nascens oxigénre bomló, erős antioxidáns, mely nem csak a sejtek funkcióját képes visszaállítani, hanem eltávolít a sejtből minden nem odavaló anyagot. „Mivel a hidrogénperoxid megsemmisít mindennemű patogén mikroflórát, így alkalmazható különböző vírusos fertőzések esetében, gombás megbetegedéseknél, gennyes fertőzéskor, belek baktériumfertőződésénél …” „ Neumivakin a hidrogénperoxidról írt tanulmányában nyomatékot ad annak az álláspontjának, miszerint a hidrogénperoxid a szervezetben végbemenő mindennemű rendellenes anyagcsere – folyamatainak a visszarendezője, függetlenül attól, hogy milyen eredetű a betegség: szív és ér, légúti, ideg, endokrin vagy egyéb rendszeri. A különbség csak a kezelés módjában rejlik. „ …”a rákos betegségek sikeres kezelése hidrogénperoxiddal azzal magyarázható, hogy a rákos sejt csak oxigénhiányos közegben képes létezni.” „ A hidrogénperoxid úgyszintén hatásos olyan immunhiányos betegségeknél, mint a vörös lupus, bármilyen allergiás megnyílvánulás az izületek tokjára, az izületek körüli szövetekre terjedő idült gyulladás ( reumatoid arthritis), stb. ” A hidrogénperoxiddal való kezelés abszolút kontraindikációjaként az Izsevszki Állami Orvosi Akadémia a következő betegségeket jelzi: fibrino – genopénia, hajszálér toxikózis, trombocitopéniás purpuna, hemofilia, DVS – szindróma, hemotikus anémia. Más esetekben a hidrogénperoxid belső használatának és vénába juttatásának az ajánlott mennyiségben a kezelési séma betartása mellett ellenjavallata nincs. Ám szeretném figyelmeztetni kedves olvasókat, hogy a hidrogénperoxid vénába juttatása injekciós tűvel csakis orvosi megfigyelés mellett történhet. Azok az orvosok, akik először ismerkednek ezzel a módszerrel, előbb a félelem és a kockázatérzet mellett végzik az ilyen kezelést. Később úgy megszokják, hogy nem tudják nélkülözni az eljárást komolyabb betegségek kezelése során.”
A hidrogénperoxidot orvosi ellenőrzés nélküli belső használatra jellemzően a következőképpen javasolják : Mindenképpen a gyógyszertárban kapható 3% -os oldatból, étkezés előtt, vagy étkezés után 1,5 órával, napi háromszor tíz csepp, 2- 3 dl vízben. A másik javallat: 1 liter vízbe 10- 15 millilitert.
FASZÉN
(aktív szén)

adszorbeáció -magába szív -fizikai jelenség -a faszén felületén fennakadnak a molekulák | abszorbeáció -maga felé szív (pl. a bélfalon át is, így tisztítja a vért és a testnedveket) |
Az étkezéstől távoli időben vegyük be, ha kúraként használjuk, mert a vitaminokat és egyéb szubsztanciákat is magához veszi!
Forrás: http://www.altussavaria.hu/
* * *
MI AZ AKTÍV SZÉN?
Részlet http://egeszseg.origo.hu/cikk/
Az aktív vagy orvosi szén speciálisan elszenesített növényi részekből áll: szénvázát rengeteg pórus járja át, ezért rendkívül nagy az úgynevezett aktív felülete: a tabletták ezen a felületen képesek magukhoz kötni a baktériumokat és a méreganyagokat. Ezáltal hatástalanítják őket úgy, hogy megakadályozzák felszívódásukat.
A felület nagyságát, vagyis a mikroporózusság mértékét jól szemlélteti, hogy egy gramm aktív szén felülete mintegy 2,2 teniszpálya felületének felel meg, tehát körülbelül 500 m2 nagyságú. A széntabletták alkalmazásakor azzal is számolni kell azonban, hogy a megkötött anyagok ismét leválhatnak az aktív szén felületéről, éppen ezért fontos, hogy az aktív szén viszonylag gyorsan haladjon át az emésztőrendszeren: ennek elősegítésére a széntablettát gyakran hashajtókkal kombinálják.
Egyes széntabletta-készítmények maguk is tartalmaznak hashajtó hatású anyagokat, például a mesterséges édesítőszerként is ismert szorbitot. Ez utóbbi készítményeket viszont már csak orvosi felügyelettel ajánlott alkalmazni, mert alkalmazásukkor súlyos hasmenés és hányás is felléphet.
A széntabletta a fogamzásgátló hatását is csökkentheti
A víz, a baktériumok és a méreganyagok megkötésére képes, aktív szenet tartalmazó készítmények hasmenés és élelmiszerek, nehézfémek vagy gyógyszerek okozta mérgezések esetén egyaránt alkalmazhatók. Az orvosi szén felületi kötőképessége miatt csökkentheti más, a gyomor- és a bélrendszeren keresztül felszívott gyógyszerek hatását: ez a fogamzásgátló tablettákra is igaz, ezért ajánlatos a széntablettát a többi gyógyszertől időben elkülönítve bevenni.
Az aktív szén előállításához szükséges fát először oxigénmentes közegben hevítve faszenet állítanak elő. A fa tömegének mintegy felét alkotja víz, ezenkívül nagy mennyiségben tartalmaz különböző szerves illékony anyagokat - melyek az izzítás hatására eltávoznak -, valamint szenet és nem éghető anyagokat, melyek a hamut alkotják: ilyenek a kálcium, a magnézium és a nátrium. Amikor a fa égni kezd, az illékony szerves anyagok, mint például a kátrány a füsttel együtt a levegőbe távoznak. Egy bizonyos hőmérsékleten felül ezek az anyagok teljesen légneművé alakulva hagyják el a fát, vagyis a tűz már nem füstöl, ezért van az, hogy a zsarátnok és az égő faszén már nem füstöl. Ahhoz, hogy faszenet lehessen előállítani, a fát oxigénmentes közegben nagyon magas hőmérsékleten agyag- vagy fémtartályokban kell hevíteni. Ami megmarad, nem más mint tiszta szén, illetve azok az ásványi anyagok, amiket a fa valaha tartalmazott.
Az így előkészített faszenet ezután 800-100 oC fok hőmérsékleten vízzel reagáltatva a széntartalom egy része szén-monoxiddá és hidrogéngázzá alakulva távozik: így keletkeznek a lyukacsos szerkezetet adó pórusok.
Az aktív szenet egy lépésben is elő lehet állítani: az úgynevezett kémiai aktiválást alacsonyabb hőmérsékleten, 300-600 oC fokon végzik, vízelvonó és oxidáló vegyületekkel kezelve a kiindulási anyagként használt fűrészport vagy tőzeget.
Mikor ne alkalmazzunk orvosi szenet?
Lázas hasmenés, valamint maró savak vagy lúgok okozta mérgezések esetén ne alkalmazzunk aktív szenet, mert ez megnehezíti az ilyenkor esetlegesen szükséges vizsgálatokat, például a gyomortükrözést. Nem hatásos az aktív szén sók (vassók, cianidok), oldószerek (metanol, etanol és etilénglikol, hígítók), továbbá növényvédő szerek, valamint benzin, kerozin és egyéb kőolajszármazékok okozta mérgezések esetén, ezért minden esetben egyeztessünk az orvossal, mielőtt bármilyen mérgezés kezelésére széntablettát vennénk be.
Mire figyeljünk gyermekek esetén?
A hasmenéses gyermeknek sokat kell innia, hogy folyadék- és ásványianyag-veszteségüket megfelelően pótolják. A kezelést mindig beszéljük meg a gyermekorvossal!
Lehetséges mellékhatások
Széntabletták alkalmazásakor a széklet feketére színeződik, ezen kívül székrekedés és nagyon ritkán bélelzáródás is előfordulhat.